Podłoga na tarasie – jakie można mieć pomysły

podłoga na tarasie

Taras to miejsce, gdzie ważny jest każdy element. Jak powinna zostać zaplanowana podłoga na tarasie? Pomysły na jej urządzenie są różnorodne. Warto z uwagą podejść do tego aspektu, aby zyskać pewność co do tego, że kolejne kroki przybliżą do wymarzonego miejsca, gdzie będzie można spędzać czas na świeżym powietrzu, ciesząc się przyjemnym klimatem.

Drewniana podłoga na tarasie

Czy deski drewniane są dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o tak wymagającą podłogę? Wydawać by się mogło, że nie. Jednak nie można podchodzić do tego w taki sposób. Otóż drewniane deski podłogowe są jedną z najlepszych propozycji, która sprawdzi się w tym miejscu. Trzeba jednak pamiętać o kilku aspektach. Pierwszy – wybór desek, które faktycznie dedykowane są do użycia na dworze. Drugi – odpowiednia impregnacja, dzięki czemu deski będą wykazywać się długą żywotnością.

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Oto lista zalet zastosowania desek drewnianych:

 • łatwość w montażu, również jeżeli ktoś decyduje się na to samodzielnie,
 • przyjemne w dotyku, dzięki czemu w wyjątkowo upalne dni będzie można chodzić po nich na boso (co na pewno będą uwielbiać dzieci),
 • deski drewniane nie nagrzewają się zbyt mocno,
 • odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne.

Thermo drewniana podłoga na tarasie

Nowoczesna propozycja, która sprawi się doskonale na świeżym powietrzu. Czym jest tak naprawdę thermo drewno? Oto deski, które wykonuje się z jesionu oraz sosny. Co jest jednak ważne to fakt, że wcześniej poddaje się je obróbce termicznej. Konieczności jest zastosowanie pary wodnej lub temperatury. Dzięki temu można być pewnym tego, że podnosi się jakość zastosowanych desek, pozwalających na ich użycie na świeżym powietrzu. Do zalet thermo desek zaliczyć można m.in.:

 • materiał przyjazny dla zdrowia (nawet po obróbce termicznej), który nie wydziela żadnych szkodliwych substancji,
 • naturalny materiał świetnie komponujący się z otoczeniem,
 • nie trzeba dbać o zabezpieczenie dodatkowy środkami konserwującymi,
 • z biegiem czasu ciemnieje.

Kamienna podłoga na tarasie

Jeżeli ktoś jednak nie ma zaufania do drewnianych desek, to ma możliwość skorzystania z naturalnego kamienia, jak również płytek, które także cieszą się sporą popularnością. Obydwa rozwiązania to estetyka, jak również funkcjonalność, która jest w stanie sprawdzić się na małych, jak również większych przestrzeniach. Oryginalna alternatywa, która na dodatek dostępna jest w wielu kolorach, dzięki czemu dopasowanie ich do własnych potrzeb nie będzie stanowić żadnego problemu. Wśród zalet tego typu rozwiązania można wymienić:

 • brak konieczności wykonywania prac konserwujących,
 • łatwość w czyszczeniu całej powierzchni,
 • nie chłoną wody i są w stanie poradzić sobie z dużym poziomem wilgotności (w szczególności w okresie jesień-zima),
 • nie blakną pod wpływem działania promieniowania UV.

Oryginalna podłoga na tarasie

Nie brakuje innych pomysłów, które są w stanie sprawić, że podłoga na tarasie wyglądać będzie oryginalnie. Wśród nich wymienić można żywicę, która jest w stanie sprawić, że całość będzie wyglądać wyjątkowo elegancko. To świetna propozycja dla tych, którzy lubią staranne wykończenia. A może płyty betonowe dla tych osób, jakie wyróżnia surowość i minimalizm? Jest to na pewno solidne zabezpieczenie przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Na dodatek nie wymaga ona dodatkowych nakładów, jeżeli chodzi o prace konserwacyjne. Jak więc widać, propozycji jest dużo i każda osoba jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego.