Planujesz budowę na wąskiej działce? Zobacz najciekawsze projekty domów!

Planując budowę domu, poszukujmy odpowiedniej działki pod wymarzoną inwestycję. Nie zawsze są mamy możliwość wybudować dom na idealnie równej i proporcjonalnej działce. Na rynku sprzedaży gruntów często można znaleźć niewielkie, czy też wąskie działki w atrakcyjnych lokalizacjach, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się problematyczne w zabudowie. Jednak kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego projektu domu, takiego, który pozwoli dobrze wykorzystać naturalne uwarunkowania terenu i zapewni możliwość budowy wygodnego domu.

Każdy Inwestor poszukuje projektu, który będzie właściwie dopasowany do działki i oczekiwań przyszłych mieszkańców. W ramach licznej i różnorodnej kolekcji Pracowni ARCHON+ z łatwością można znaleźć wiele interesujących propozycji, spełniających rozmaite, indywidualne założenia. To gotowe projekty domów, wyróżniające się wysoką jakością i szerokim zakresem opracowania dokumentacji, co ułatwia proces adaptacji projektu oraz zapewnia płynny przebieg budowy. W ofercie znajdują się różne projekty domów, skatalogowane według popularnych kategorii, wśród których dostępna jest także kolekcja projektów dedykowanych do realizacji na wąskich działkach. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom funkcjonalno – przestrzennym, projekty te pozwalają dobrze wykorzystać możliwości takich działek. Umożliwiają budowę wygodnych domów, których wnętrza są starannie przemyślane i zorganizowane, a dzięki efektownym kompozycjom elewacji, bryły zwracają także uwagę pięknym wyglądem. Rozpoczynając poszukiwania idealnego projektu, zawsze warto w pierwszej kolejności zweryfikować ustalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, a w przypadku jego braku uzyskać decyzję o Warunkach Zabudowy, co pozwoli określić istotne pod względem formalnym kryteria doboru projektu. Jednocześnie projekt powinien odpowiadać oczekiwaniom rodziny pod względem funkcjonalnym, warto zatem dokładnie przeanalizować wszystkie ważne dla mieszkańców kwestie, określając m.in. optymalną powierzchnię, układ pomieszczeń, liczbę pokoi, pomieszczenia gospodarcze, a także styl budynku. Warto także zwrócić uwagę na dopasowanie projektu pod względem budżetu. Dzięki zestawieniom aktualnych kosztów budowy, które prezentowane są przy poszczególnych projektach ARCHON+, można dostosować wybór projektu także do indywidualnych założeń finansowych.

Poznaj projekty domów na wąską działkę z kolekcji ARCHON+

Dom w malinówkach 21 (E) OZE”

To atrakcyjna propozycja dla zwolenników klasycznych brył i nowoczesnych kompozycji elewacyjnych wykończeń. Jest to budynek o regularnej formie z dachem dwuspadowym, który dzięki prostej konstrukcji umożliwia ekonomiczną i sprawną realizację. W projekcie przewidziano zastosowanie energooszczędnych instalacji – wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz pompy ciepła jako źródła ogrzewania. Biały tynk połączono z grafitowymi akcentami oraz naturalną okładziną drewnianą, która jest ozdobą strefy wejściowej. Otwarta przestrzeń części dziennej to płynnie połączona z tarasem jadalnia, salon z wygodną, narożną sofą oraz kuchnia z półwyspem, której układ funkcjonalny uzupełnia przewidziana pod schodami spiżarnia. W części frontowej parteru zaprojektowano gabinet z narożnym oknem, przy którym można zaaranżować obszerne biurko do pracy lub nauki. Łazienka uzupełnia układ strefy dziennej. Na poddaszu znajduje się komfortowa część prywatna domu, która obejmuje dwa pokoje dla dzieci, sypialnię główną z garderobą oraz łazienkę i dodatkową garderobę.

Dom w papawerach”

To projekt na wąską działkę, który swoim designem i funkcjonalnością z pewnością zachwyci wielu Inwestorów. Charakterystyczne przeszklenie elewacji ogrodowej dodaje bryle z poddaszem użytkowym wizualnej lekkości i zapewnia wyjątkowo atrakcyjny wygląd budynku. Wykończenie odpowiada aktualnym trendom, oprawa z białego tynku pięknie koresponduje z grafitowym kolorem stolarki i dachu oraz jasną okładziną drewnianą. Dom został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności i wygodzie przyszłych mieszkańców. Praktycznie zadaszone wejście prowadzi przez wiatrołap i hol do wspaniale doświetlonej strefy dziennej, w której salon płynnie łączy się z jadalnią, a szerokie przesuwne przeszklenia otwiera szeroki widok na ogród. W kuchni przewidziano możliwość aranżacji barku śniadaniowego, a z holu mieszczącego pojemne szafy, dostępna jest łazienka. Przewidziany w projekcie jednostanowiskowy garaż oddziela od części mieszkalnej wiatrołap. Na poddaszu domu znajdują się dwa pokoje dziecięce, główna sypialnia z panoramicznym przeszkleniem, w której przewidziano dwie garderoby, ponadto wygodna łazienka z miejscem na wannę i prysznic.

Dom w szyszkowcach 3”

Trzecią propozycją jest ten interesujący dom, który zwraca uwagę monochromatyczną kompozycją elewacji oraz efektownym przeszkleniem strefy dziennej, szeroko otwartej na obszerny taras pod nowoczesną pergolą. Komfortowy salon zachęca do spędzania czasu z rodziną, a klimatyczny kominek wprowadza do wnętrza przytulną atmosferę. Jadalnia z narożnym oknem płynnie łączy się z kuchnią, której atutem jest duży, wielofunkcyjny półwysep z dodatkowym miejscem do jedzenia i obszernym blatem roboczym. Przestrzeń pod schodami można przeznaczyć na praktyczną spiżarnię. Układ parteru obejmuje także ustawny gabinet do pracy. W strefie nocnej zaprojektowanej na poddaszu przewidziano dwa przestronne pokoje dla dzieci, ustawną sypialnię rodziców z garderobą, a także w pełni wyposażoną łazienkę, pralnię i dodatkową garderobę.

Szczegółowe informacje o zaprezentowanych projektach dostępne są na archon.pl