Jak chronić ściany i meble przed uszkodzeniami? Wybierz odpowiedni odbojnik!

Ochrona mebli i ścian przed uszkodzeniami to nie lada wyzwanie. Tyczy się to zarówno przestrzeni mieszkalnych, jak i komercyjnych. To szczególnie trudne w przypadku wnętrz z ciężkimi drzwiami. Niemniej to problem, który można w łatwy sposób rozwiązać. Wystarczy zaopatrzyć wnętrze w odpowiedni odbojnik drzwiowy.

Ochrona ścian i mebli przed uszkodzeniami – dobre praktyki

Kluczowym krokiem w ochronie ścian i mebli jest unikanie kontaktu drzwi z powierzchnią w sposób bezpośredni. Ochrona polega na eliminowaniu ryzyka kontaktu i tarcia między różnymi powierzchniami. Niezwykle ważne jest również regularne sprawdzanie stanu mebli i ścian oraz naprawa ewentualnych uszkodzeń w miarę ich pojawiania się.

Jeżeli użytkownikom bardzo zależy na estetycznym wyglądzie wnętrza przez lata, warto zainwestować w meble i drzwi wysokiej jakości. Dobrym pomysłem jest również stosowanie podkładek pod meble, które zabezpiecza podłogę przed zarysowaniami. Nie należy zapominać także o regularnej pielęgnacji i sprzątaniu. Niemniej ostrożność i dbałość nie zawsze wystarczą do tego, by uniknąć uszkodzeń. Dodatkowym akcesorium, które skutecznie wyeliminuje ryzyko obrażeń sprzętu i ścian w przypadku otwierania drzwi jest odbojnik drzwiowy

Odbojniki do drzwi – nieinwazyjne rodzaje

Na rynku istnieje wiele rodzajów odbojników do drzwi i ich producentów, a jednym z nich jest KUCHINOX. Produkty te umożliwiają uniknięcie bezpośredniego uderzania skrzydła drzwi w ściany, meble czy drzwi zamontowane tuż obok. Spośród różnych rodzajów odbojników do najpopularniejszych zalicza się odbojniki samoprzylepne na taśmę oraz odbojniki podłogowe.

Odbojniki samoprzylepne montuje się na podłodze za pomocą dołączonej do produktu taśmy. Akcesoria tego typu są skuteczne w swym działaniu, a także łatwe i nieinwazyjne w mocowaniu. Wykonane są ze ZnAlu – stopu cynku i miedzi – czyli wyjątkowo trwałego i odpornego na uderzenia materiału.

Z kolei odbojniki podłogowe nie wymagają montażu. Wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej 304. Tego typu produkty wystarczy ustawić na podłodze, a ich waga skutecznie zatrzyma skrzydło drzwi w wyznaczonym miejscu. W ofercie Kuchinox dostępne są odbojniki do drzwi bez montażu w dwóch wariantach. Niskie (45 mm) przeznaczone są do drzwi z niewielką szczeliną między ich dolną krawędzią a podłożem. W przypadku większej szczeliny lub cięższych drzwi warto wybrać wysoki odbojnik drzwiowy (75 mm).

Odbojniki Kuchinox to stylowe rozwiązania, które można dopasować do stylu wnętrza, koloru drzwi, a także wykończenia klamki i innych drzwiowych okuć. Dostępne są w 3 różnych wariantach – patyna, czerń i satyna.

Gumowe odbojniki do drzwi – zalety

Gumowe odbojniki to niestandardowe produkty, które oferują wyjątkowe korzyści. Wykonane są z elastycznego materiału i skutecznie amortyzują siłę uderzenia drzwi, minimalizując ryzyko uszkodzeń. Ich montaż jest bardzo łatwy, gdyż wystarczy je założyć na rękojeść klamki. Produkt ten nie tylko ochroni meble i ściany, ale także stłumi hałas podczas uderzenia. To rozwiązanie cenią sobie rodzice oraz seniorzy.

Dostępne rodzaje odbojników do drzwi umożliwiają dostosowanie akcesoriów do niemal każdego wnętrza. Z kolei gumowe odbojniki stanowią świetną opcję, zapewniającą nie tylko ochronę, ale również bezpieczeństwo domowników.