Czy mieszkanie do remontu można sprzedać?

Ze względu na kryzys w branży nieruchomości, remont mieszkania przed sprzedażą staje się coraz mniej opłacalny. Szczególnie gdy wymaga ono gruntownego odnowienia, w tym wymiany instalacji elektrycznej, czy hydrauliki. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zbycie mieszkania. Jak tego dokonać, gdy zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów jest znikome, a proponowana cena jest niezbyt satysfakcjonująca? Poznaj najlepsze rozwiązanie!

Najszybsze rozwiązanie: sprzedaż firmie inwestującej w nieruchomości lub pośredniczącej w sprzedaży

Samodzielna sprzedaż mieszkania wymagającego remontu może zająć dłużej, niż przypuszcza jego właściciel. Powód jest jeden, ale bardzo konkretny – amatorów inwestowania w takie nieruchomości jest niewielu, a największym zainteresowaniem cieszą się lokale w nowym budownictwie, bądź zlokalizowane w odrestaurowanych kamienicach. Gdy właścicielowi nieruchomości zależy na czasie, warto rozważyć skorzystanie z pomocy firmy oferującej pośrednictwo w sprzedaży i skup mieszkań do remontu.

Jak wygląda skup mieszkań?

Proces oddania nieruchomości w ręce profesjonalnej firmy inwestycyjnej przebiega błyskawicznie. Wystarczy, że prześlesz zgłoszenie i otrzymasz bezpłatną wycenę. Wówczas możesz zdecydować, czy chcesz natychmiast sprzedać nieruchomość, czy przekazać ją do pośrednictwa sprzedaży.

Gdy wybierzesz pierwszą opcję, należność za mieszkanie otrzymasz błyskawicznie – nawet tego samego dnia. Jest to sporym ułatwieniem dla wszystkich osób, którym zależy na szybkim przekazaniu lokalu nowemu właścicielowi.

Skup mieszkań do remontu w Warszawie

Nie ulega wątpliwości, że sprzedaż nieruchomości w Stolicy jest łatwiejsza, niż w przypadku mniejszych miast i miejscowości. Jedną z firm oferującą skup mieszkań do remontu w Warszawie jest https://valueproperties.pl. Przejmuje ona także lokale z kredytem hipotecznym lub zadłużone.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o nawiązaniu współpracy z firmą inwestującą w nieruchomości do remontu, koniecznie sprawdź opinie na jej temat w Internecie. Dzięki temu ominie Cię wiele nieprzyjemnych sytuacji.