Czy czarne baterie łazienkowe są łatwe w utrzymaniu czystości?

Czy czarne baterie łazienkowe są łatwe w utrzymaniu czystości?

Wybór baterii łazienkowych na rynku jest ogromny! Chcąc wybrać te idealne można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Zauważyć można jednak, że obecnie największą popularnością cieszą się nie baterie w kolorze chrom błyszczący a czarne. Nie ma się czemu dziwić, bo czarne baterie łazienkowe zachwycają swoją estetyka, przyciągają wzrok. Czy jednak modele te są funkcjonalne i bezproblemowe podczas czyszczenia? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Jeśli tak koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem. Zapraszamy!

Czy warto kupić baterie łazienkowe czarne?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od jakości baterii, od tego jaką posiada powierzchnię zewnętrzną i od jakiego producenta pochodzi. Z pewnością czarne baterie umywalkowe, wannowe czy prysznicowe są niezwykle estetyczne. Kolor czarny jest elegancki, luksusowy, jednocześnie jest na tyle nietypowy, że potrafi stworzyć niesztampowy klimat. Czarne baterie do łazienki prezentują się dobrze zarówno w białych łazienkach, w których są po prostu kontrapunktem kolorystycznym, jak i w łazienkach ciemnych, w których są uzupełnieniem danej kolorystyki.

Wybierając baterie do łazienki czarne należy jednak zwrócić uwagę na ich powłokę zewnętrzną. Na rynku znajduje się bowiem wiele modeli, które są tylko lakierowane na kolor czarny. W takich przypadkach jakość pozostawia wiele do życzenia. Może okazać się, że nawet po krótkim czasie użytkowania baterie zaczną wyglądać mało estetycznie, ich powłoka zacznie po prostu odchodzić. Z tego względu korzystniej jest wybrać czarną armaturę od znanego producenta, taką, która ma dobre opinie użytkowników oraz wykonawców. Najlepiej jeśli bateria wannowa, umywalkowa, prysznicowa czy bidetowa posiada powłokę PVD. Jest ona nie tylko estetyczna, ale także i trwała. Na co dzień powłoki PVD stosowane są do produkcji sprzętów medycznych. Powłokę taką stosuje m.in. Omnires.

Szukasz baterii łazienkowych wysokiej jakości? Koniecznie sprawdź sklep https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-lazienkowe-c1

armatura łazienkowa

Jak czyścić baterie czarne?

Czarne baterie łazienkowe, zwłaszcza te o matowym wykończeniu, są estetycznie atrakcyjne i dodają elegancji do łazienki. Jednakże, utrzymanie ich w czystości może stanowić pewne wyzwanie. Prawdą jest, że zasychające krople, woda z mydłem mogą tworzyć nieestetyczne zacieki, które są widoczne szczególnie na czarnej armaturze. Istotne jest jednak to, by baterie były po prostu czyszczone regularnie.

Co jednak zrobić, gdy na powierzchni baterii umywalkowych czarnych, wannowych czy prysznicowych widoczne są mało estetyczne zacieki? Jest kilka sposobów na czyszczenia armatury. Pierwszym jest zastosowanie ogólnodostępnych środków chemicznych. Korzystniej jest z pewnością wybrać takie, które są rekomendowane do baterii czarnych i polecane przez danego producenta. Środki te z pewnością nie powinny posiadać substancji ścierających, które mogą uszkodzić powłokę, szczególnie czarnych baterii do łazienki gorszej jakości.

Domowe sposoby czyszczenia czarnych baterii łazienkowych

Prócz środków chemicznych istnieją także sposoby na wyczyszczenie baterii domowymi sposobami. Jednym z popularniejszych roztworów jest ten wykonany z wody i octu. Robi się go mieszając wodę oraz ocet w proporcji 1:1. Takim roztworem można przetrzeć baterię miękką szmatka, a następnie wytrzeć ją do sucha. Ocet jest środkiem, który idealnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, jest także w stanie usunąć kamień, który może gromadzić się na końcu wylewki. Do najważniejszych zalet tego roztworu, należy zaliczyć fakt, że jest on bezpieczny, tani, a także i skuteczny.