Co położyć między blatem a szafkami? Najlepsze rozwiązania

Co położyć między blatem a szafkami?

Wiele osób podczas tworzenia aranżacji kuchni zastanawia się, co położyć między blatem a szafkami w tym pomieszczeniu. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, a także zapoznać się z najlepszymi rozwiązaniami.

Co na ścianę między blatem a szafkami?

Ściana nad blatem kuchennym dość często ulega zabrudzeniom. Dodatkowo jej powierzchnia jest narażona na działanie wody, wilgoci oraz wysokich temperatur. Dlatego potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia przed tymi czynnikami. Co położyć między blatem a szafkami? Istnieje wiele rozwiązań, które sprawdzą się w tym miejscu w kuchni. Wybrane wykończenie ściany powinno być przede wszystkim trwałe, ale także łatwe w czyszczeniu. Powinno być ono również estetyczne oraz dobrze dopasowane do mebli znajdujących się w kuchni, dzięki czemu pomieszczenie będzie się doskonale prezentowało i przyjemnie będzie się w nim spędzało czas podczas gotowania.

Płytki ceramiczne

Wśród najlepszych rozwiązań stosowanych w kuchni pomiędzy blatem a szafkami można wskazać zastosowanie tradycyjnych płytek ceramicznych, które doskonale sprawdzą się w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W minimalistycznym pomieszczeniu warto postawić na monochromatyczną aranżację oraz zdecydować się na wybór kafli w tym samym odcieniu co meble kuchenne. Dzięki temu całe wnętrze będzie spójne. W tym przypadku warto zastosować duże formaty płytek ceramicznych. Wśród polecanych kolorów można wymienić między innymi biel oraz szarość, a także beż.

Płytki betonowe

Nowoczesne kuchnie bardzo często są aranżowane w stylu loftowym. W tym przypadku doskonale sprawdzą się płytki imitujące powierzchnię betonu, które wciąż nie wychodzą z mody. W przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami najlepiej położyć płytki betonowe w dużych formatach, przy zastosowaniu jak najmniejszej fugi. Dzięki temu ściana będzie się prezentowała dość jednolicie wraz z meblami w stylu loftowym. W nowoczesnych aranżacjach z powodzeniem sprawdzą się również kafle o metalizowanych powierzchniach, na przykład imitujące żelazo lub corten.

Płytki cegiełki

W kuchniach zaaranżowanych w stylu klasycznym bardzo dobrym wyborem będą płytki, które swoim wyglądem przypominają cegły. Tego rodzaju płytki mają dość mały format i na pewno przypadną do gustu wszystkim fanon stylu retro we wnętrzach. W tym przypadku możliwe jest zastosowanie tradycyjnych płytek cegiełek lub małych kafelek z widoczną fazą. Dużą popularnością cieszą się również szkliwione cegiełki w różnych kolorach, które z powodzeniem można dostosować do specyfiki wnętrza.

Podsumowanie

Podsumowując, przestrzeń między blatem a szafkami w kuchni można wypełnić na bardzo wiele różnych sposobów. Jednak szczególnie polecane są płytki w różnych wariantach. Są one trwałe oraz odporne na zabrudzenia, dzięki czemu fantastycznie się prezentują w każdej kuchni. Będzie to doskonałe rozwiązanie na lata.