GRAPE

Grape

Grape Hotel&Restaurant zlokalizowany w willowej dzielnicy Wrocławia, w sąsiedztwie Hali Stulecia, przy ulicy Parkowej 8. W skład konceptu wchodzą wyjątkowa restauracja z menu degustacyjnym i sezonowym, biblioteką win, przepiękną oranżerią oraz hotel z 13 pokojami, których wystrój inspirowany jest szczepami winnymi. Całość uzupełnia strefa wellness, własny ogród i dwa tarasy.

XIX-wieczna odrestaurowana willa przyciąga przede wszystkim znaną w całym Wrocławiu, ekskluzywną restauracją. Autorskie menu Szefa Kuchni Łukasza Dudzińskiego elektryzuje największych kulinarnych smakoszy przy każdej kolejnej odsłonie. Oparte jest ono o najwyższe jakościowo składniki, pochodzące z kontrolowanych, ekologicznych upraw. Każdy szczegół jest pieczołowicie przygotowywany, wykorzystując najnowsze techniki kulinarne. Smaki stanowią niezwykłą kompozycję, a całość zaskakuje wyjątkową formą podania.

Uzupełnieniem oferty restauracji jest specjalnie skomponowana propozycja degustacji win, których jedyna w Polsce biblioteka posiada około 400 rodzajów. Ich dobór opiera się na trzech filarach – smakach: Natury, Miłości, Luksusu. Wina charakteryzują się najwyższą jakością i pochodzą zazwyczaj z niewielkich butikowych winnic, znanych i cenionych producentów, gdzie zwraca się uwagę głównie na jakość, a nie ilość produkowanego trunku. W tych miejscach – podobnie jak w Grape – historia zbiega się z pasją i marzeniami.

Restauracja niejednokrotnie wyróżniana była nagrodami, m.in. Trzy widelce w rankingu 100 Best Poland Restaurants jako jedna z 29 restauracji w Polsce, Czapka w Gault&Millau. Hotel natomiast co roku nominowany jest i nagradzany m.in. Trip Advisor Travelers’ Choice, World Luxury Hotel Awards.

Grape Hotel
Grape Hotel

Więcej: http://www.grapehotel.pl/