Ile kosztuje opróżnianie piwnic? Cena za wywóz mebli i porównanie ofert w różnych miastach

Planujesz remont albo zmieniasz miejsce zamieszkania i potrzebujesz fachowej pomocy? To dobry moment na porządki w piwnicy. To jedno z tych miejsc w domu, które zazwyczaj należy do najbardziej zaniedbanych pomieszczeń. Wiele osób chowa tam choinkę na święta czy stare meble, nie wiedząc, co z nimi zrobić. W takiej sytuacji najlepiej zlecić opróżnianie piwnic specjalistycznej firmie, która od A do Z uporządkuje rzeczy i przywróci porządek w tym rzadko uczęszczanym, ale pełniącym istotną funkcję miejscu.

Jak obliczyć koszty opróżniania piwnicy samodzielnie?

Zastanawiasz się, ile kosztuje sprzątanie piwnicy w Twoim mieście? Biorąc pod uwagę, jakie etapy prac uwzględnia sprzątanie piwnic, możesz z łatwością samodzielnie oszacować koszty takiej usługi opróżniania piwnicy i strychów.

Zanim rozpoczniesz obliczenia, warto się zastanowić, co konkretnie chcesz, aby zostało zrobione w Twojej piwnicy. Cena wzrośnie, gdy pomieszczenie od podłogi aż po sufit wypełniają niepotrzebne przedmioty, a w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach stęchlizny. Wówczas oprócz segregacji wyposażenia piwnicy i wywozu zbędnych gratów do spalarni, firma sprzątająca przeprowadzi również skuteczną dezynfekcję, wykorzystując ozonowanie pomieszczeń.

Najlepsze firmy do opróżniania piwnic – ranking miast i ofert

Zanim zlecisz opróżnianie mieszkań i piwnic, warto poznać orientacyjne kwoty takich usług. Ceny za opróżnianie piwnic mogą się nieznacznie różnić względem lokalizacji oraz czynności, jakie uwzględnione zostaną w trakcie czyszczenia pomieszczeń. Średnia cena za opróżnianie m3 pomieszczenia wynosi obecnie od 140 zł. Przedstawiamy ranking miast i ofert na kompleksowe sprzątanie piwnic w całej Polsce.

Warszawa

W Warszawie ceny za opróżnianie piwnic mogą się różnić, ale średni koszt wynosi około 500-1500 zł. Cena zależy od wielu czynników, takich jak wielkość piwnicy, ilość przedmiotów do usunięcia i konkretna lokalizacja w stolicy.

Kraków

W Krakowie średni koszt opróżniania piwnic wynosi od 400 do 1200 zł. Podobnie jak w Warszawie, cena zależy od różnych czynników, takich jak wielkość piwnicy, ilość przedmiotów do usunięcia i lokalizacja.

Katowice

W Poznaniu koszt opróżniania piwnic wynosi średnio od 400 do 1200 zł, zależnie od czynników takich jak wielkość piwnicy, ilość przedmiotów do usunięcia i lokalizacja. Zlecając kompleksowe opróżnianie piwnicy w Katowicach, zwróć uwagę na to, czy firma, której zlecasz to zadanie, dysponuje własnym kontenerem.

Wrocław

Ceny za opróżnianie piwnic we Wrocławiu są porównywalne z innymi dużymi miastami, z cenami wahającymi się od 400 do 1300 zł. Na wysokość kwoty wpłynie nie tylko wielkość pomieszczeń do opróżniania, ale i ilość starych mebli i innych gratów do utylizacji.

Poznań

Cena za sprzątanie piwnic w Poznaniu nie różni się znacząco od cen panujących w innych dużych miastach. Średni koszt takich usług porządkowych w stolicy Wielkopolski wyniesie od 400 do 1300 zł.

Gdańsk, Gdynia, Sopot – sprawdzamy ceny za opróżnianie w Trójmieście

W Gdańsku ceny za opróżnianie piwnic są zbliżone do innych miast, ze średnim kosztem wynoszącym od 400 do 1300 zł. Podobne ceny będą w Gdyni. Nieco więcej za czyszczenie garaży, opróżnianie piwnic i strychów zapłacisz w Sopocie, który od lat uznawany jest za jedno z droższych miast, jeśli chodzi o koszty życia i usług.

Opróżnianie piwnic Warszawa – dlaczego w stolicy jest najdrożej?

Nie od dziś wiadomo, że w Warszawie, czyli stolicy naszego kraju ceny są stosunkowo najwyższe ze wszystkich polskich miast. Wpływ na to ma wiele czynników, a przede wszystkim droższe są koszty życia, czyli np. wynajęcia mieszkania. Skoro przeciętny Warszawiak musi wydać więcej na codzienne zakupy, ale tym samym również zarabia więcej, mieszkańcy Mazowsza zapłacą nieco więcej również na różnego rodzaju usługi jak np. usługi opróżniania piwnic i pomieszczeń przydomowych.

Na czym polega kompleksowe czyszczenie piwnic

Opróżnianie piwnic to usługa, która polega na usuwaniu zbędnych przedmiotów i mebli z piwnic. Zwykle jest to konieczne, gdy zmienia się miejsce zamieszkania, przeprowadza się remont lub po prostu chce się uporządkować i zyskać więcej miejsca. W ramach specjalistycznej usługi opróżniania pomieszczeń realizowany jest również wywóz starych mebli i innych gratów do spalarni termicznej, z którą firma sprzątająca ma podpisaną umowę.

Usługa tj. czyszczenie piwnic obejmuje sortowanie, pakowanie, transport i utylizację przedmiotów. Firmy mogą oferować różne usługi, takie jak wywóz mebli, sprzętu AGD, materiałów budowlanych czy wszelkich innych rzeczy, które mogą być przechowywane w piwnicy.

Kompleksowe opróżnianie piwnic świadczy firma Kastelnik na terenie województwa mazowieckiego i innych województw. Tel. 735-960-510 jest czynny przez całą dobę na terenie całego kraju. Technicy z przedsiębiorstwa Kastelnik wyposażeni są w specjalistyczny sprzęt i narzędzia do sprawnego opróżniania piwnic, strychów i garaży. Dzięki temu są w stanie w krótkim czasie doprowadzić do porządku nawet najbardziej zagracone przestrzenie, a Ty możesz zyskać wolne miejsce i spokój od czasochłonnych porządków. Zadzwoń do firmy Kastelnik już teraz, by zlecić sprzątanie piwnicy i wywóz starych mebli oraz odpadów wielkogabarytowych. Cały proces zostanie uzupełniony o ozonowanie piwnicy w ramach jednej usługi.

Sprzątanie piwnic – cennik 2023 w czasach inflacji

Czy sprzątanie piwnic w 2023 to spory wydatek? Okazuje się, że ceny na przestrzeni lat nie wzrosły aż tak bardzo. Średni koszt opróżniania piwnicy wynosi od 400 do 1500 zł. Dla przykładu w kwestii wywozu gruzu z piwnicy, cenniki firm zajmujących się takimi usługami zaczynają się już od 250 do 300 zł w przypadku zamawiania pojemnika o wielkości do 6-7 m3.

Także cena dezynfekcji pomieszczeń nie zmieniła się znacząco. W poprzednim roku za kompletną dezynfekcję piwnicy trzeba było zapłacić 700 zł, a teraz ozonowanie piwnicy wyniesie 800 zł. Bez wątpienia inflacja wpłynęła na koszty wielu usług i produktów. Podrożało również paliwo, co siłą rzeczy wpłynęło również na ceny transportu i usług wywozu niepotrzebnych rzeczy z mieszkania.

Usługi dodatkowe lokalnych firm sprzątających

Czy wiesz, że czyszczenie piwnicy w domu to nie tylko usuwanie starych mebli i sprzętów? Technicy zabiorą także odpady wielkogabarytowe i zadbają o czystość w piwnicy. W ofercie firm sprzątających znajdziesz sporo usług dodatkowych, dzięki którym w Twojej piwnicy zapanuje porządek i czystość.

Dodatkowe usługi firm sprzątających piwnice obejmują takie czynności jak:

 • Segregacja niepotrzebnych rzeczy i ich uporządkowanie w piwnicy;
 • Opróżnianie strychów;
 • Wywóz starych mebli i zbędnych rzeczy do spalarni;
 • Utylizację mebli w spalarni termicznej;
 • Czyszczenie podłóg, ścian i sufitów;
 • Ozonowanie piwnic i innych pomieszczeń;
 • Usuwanie zapachu stęchlizny i grzyba z piwnic i strychów.

Opróżnianie mieszkań – Warszawa na tle innych polskich miast

Opróżnianie mieszkań to usługa, która może być niezbędna w wielu sytuacjach, takich jak przeprowadzka, remont, czy wyprzedaż mebli przed wynajęciem mieszkania. Warszawa, jako największe miasto w Polsce, posiada rozbudowany rynek usług związanych z opróżnianiem mieszkań.

Ceny za opróżnianie mieszkań mogą różnić się między miastami, jednak na terenie Warszawy zwykle są zwykle nieznacznie wyższe niż w Krakowie czy Wrocławiu. Na ogół, ceny za usługę opróżniania mieszkań są wyższe w większych miastach niż w mniejszych, ze względu na większe koszty związane z transportem czy wynajmem powierzchni magazynowych.

Opróżnianie strychów – ile kosztuje najtańsza usługa w kraju?

Cena usługi opróżniania strychów może różnić się w zależności od lokalizacji, wielkości strychu, ilości przedmiotów do usunięcia oraz dodatkowych usług, takich jak utylizacja odpadów czy transport. W mniejszych miastach czy na wsiach ceny tego typu usług mogą być niższe niż w dużych miastach.
Trudno jednoznacznie określić najniższą cenę za opróżnianie strychów w całym kraju, ponieważ zależy ona od indywidualnych warunków każdego zlecenia. Niemniej jednak można się spotkać z ofertami w przedziale cenowym od około 500 zł do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od skali prac oraz dodatkowych usług.

Porządkowanie strychu minimum jeden raz w roku?

Porządkowanie strychu przynajmniej raz w roku to dobry nawyk, który może przynieść wiele korzyści. Regularne porządkowanie strychu pozwala na utrzymanie porządku wśród przechowywanych przedmiotów, co ułatwia ich wyszukiwanie, gdy zajdzie taka potrzeba. Co więcej, strych jest miejscem, które przyciąga szkodniki, takie jak gryzonie czy owady. Regularne sprzątanie i usuwanie potencjalnych źródeł pożywienia dla tych zwierząt może ograniczyć ich występowanie.

Warto dodać, że przeglądanie przechowywanych przedmiotów co najmniej raz do roku pozwala na sprawdzenie, czy nie uległy one uszkodzeniu, czy nie zostały zaatakowane przez szkodniki.

Czy sprzątanie piwnicy, a sprzątanie strychów to różne koszty usługi?

Koszt sprzątania piwnicy zależy od wielu czynników, takich jak powierzchnia, ilość zgromadzonego sprzętu, a także od stopnia zabrudzenia. W związku z tym cena usługi może się różnić w zależności od konkretnej sytuacji. Przy ocenie kosztów sprzątania piwnic należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak:

 • Powierzchnia piwnicy;
 • Ilość i rodzaj zgromadzonych przedmiotów;
 • Stopień zabrudzenia i wilgotność;
 • Czas potrzebny na wykonanie usługi.
Podobnie jak w przypadku piwnic, koszt sprzątania strychu zależy od różnych czynników, takich jak powierzchnia, ilość zgromadzonych przedmiotów czy stopień zabrudzenia. Istotny może być także sposób wykorzystania strychu oraz stan jego izolacji. Analizując cenę za sprzątanie strychów, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim dwa czynniki: powierzchnia strychu, a także ilość i rodzaj zgromadzonych przedmiotów. Ceny za sprzątanie piwnic i strychów nie będą się znacząco różnić od siebie, a wpływ na wysokość kosztów ma nie rodzaj pomieszczenia, a inne czynniki jak np. wielkość pomieszczenia.

Jakie skarby można znaleźć na strychu?

Strych to miejsce w domu, które często pełni rolę magazynu. Zanosimy tam wszystko to, co nie przydaje się na co dzień. W poszukiwaniu wolnego miejsca w domu, z czasem strych staje się prawdziwą graciarnią. Nic w tym dziwnego, na strychu można znaleźć takie rzeczy jak np.:

 • Choinki i ozdoby świąteczne;
 • Stare meble;
 • Nienoszone ubrania;
 • Rowery, hulajnogi, deskorolki;
 • Stare książki i gazety;
 • Akcesoria i elementy zastawy stołowej;
 • Niepotrzebne rzeczy użytku osobistego.

Gdzie najbezpieczniej przechowywać przedmioty w domu

Decyzja o miejscu przechowywania przedmiotów w domu zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj przedmiotów, dostępność miejsca oraz warunki panujące w poszczególnych pomieszczeniach. Okazuje się, że w zależności od tego, czy mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu, możesz sprawnie zagospodarować swoimi rzeczami.

Niektóre z łatwością schowasz w szafie, inne w przenośnych pojemnikach. Zapakowane odpowiednio rzeczy możesz również poukładać w piwnicy i na strychu. Lepiej zanosić tam tylko te rzeczy, z których nie korzystasz na co dzień.

Zalety i wady trzymania przedmiotów w piwnicy

Piwnica to często wykorzystywane miejsce do przechowywania przedmiotów, zwłaszcza tych większych i mniej używanych na co dzień. Przechowując przedmioty w piwnicy, warto jednak pamiętać o kilku aspektach:

 • Wilgotność: Piwnice są często wilgotne, co może prowadzić do uszkodzenia przedmiotów, szczególnie tych wykonanych z papieru, drewna czy tkanin. Warto zainwestować w odpowiednie środki przeciwwilgociowe;
 • Dostępność: Jeśli piwnica nie jest przystosowana do regularnego użytkowania, przechowywanie tam codziennie używanych przedmiotów może być niewygodne;
 • Bezpieczeństwo: W przypadku przechowywania wartościowych przedmiotów, warto zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak zamki czy systemy alarmowe.
Bez wątpienia to jednak piwnica zyskuje miano najpopularniejszego miejsca do przechowywania zbędnych na co dzień przedmiotów. Odpowiednio zabezpieczona choinka będzie tam bezpieczna do kolejnych świąt i nie pokryje się grubą warstwą kurzu, jeśli odpowiednio zadbasz o porządek w piwnicy.

Ile niepotrzebnych przedmiotów pomieści szafa IKEA?

Zastanawiasz się, gdzie trzymać przedmioty, jeśli nie na strychu? A może chcesz postawić na strychu szafę, żeby rzeczy się nie kurzyły? Sprawdzamy, czy to dobry pomysł.

Standardowa szafa IKEA ma szerokość 300 cm, wysokość 236 cm i standardową głębokość. Oznacza to, że z łatwością schowasz tam ubrania, bieliznę, a nawet akcesoria domowe jak koce, narzuty czy ręczniki. Po wypełnieniu takiej szafy ubraniami i pościelą, raczej nie pomieści ona więcej rzeczy. Zdecydowanie lepiej trzymać rzeczy w piwnicy albo strychu, ale dbać o regularne porządki w tym miejscu.

Potrzebujesz pomocy w sprzątaniu piwnicy i strychu? Zleć profesjonalną usługę tj. kompleksowe opróżnianie piwnic, strychów i całych mieszkań. Technicy z firmy sprzątającej zadbają o to, by usunąć z Twojego mieszkania wszystkie niepotrzebne przedmioty i bezpiecznie je zutylizować. Nie trać czasu na wykonywanie czasochłonnych prac związanych z porządkami na strychu, zamów szybkie opróżnianie piwnic w firmie Kastelnik.