Hurtownia budowlana Szczecin — jak kupić materiały budowlane

styropian

Wybór miejsca zakupu materiałów budowlanych, jakie są niezbędne do remontu, czy budowy domu może mieć znaczący wpływ nie tylko na koszt samych prac, ale również termin ich skończenia. W zależności od miejsca, w którym chcemy kupić chemię budowlaną, do dyspozycji możemy mieć różnego rodzaju produkty, dlatego warto dokładnie sprawdzić, jakie są różnice między marketem, sklepem, hurtownią i składem budowlanym. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wybrać materiały budowlane w dobrych cenach oraz gdzie je zamówić, sprawdź koniecznie ten wpis.

W zależności od potrzeb, materiały budowlane możemy kupić w hurtowni, składzie, markecie, sklepie stacjonarny m czy online. To, gdzie wybierzemy się na zakup chemii budowlanej, może mieć wpływ na jednostkowy koszt zakupu. Jeśli zależy nam na najlepszej cenie, warto sprawdzić duże sklepy czy składy budowlane. Dobrym rozwiązaniem jest również sprawdzenie oferty w hurtowniach budowlanych online, jak nowa-system.pl, która również prowadzi skład budowlany w Szczecinie. Dzięki możliwości szybkiego porównania cen w wielu miejscach możemy zaplanować nasz zakup materiałów z uwzględnieniem czasu realizacji.

Hurtowania budowlana Szczecin

Bez względu na to, czy chcemy zamówić styropian, klej do wełny mineralnej, tynk żywiczny, klej poliuretanowy, płyty karton gips, warto rozeznać się w ofercie różnych producentów i sklepów, ponieważ przy zakupie już kilku sztuk wybranego produktu możemy zaoszczędzić, chociażby na kosztach związanych z wysyłką czy dojazdem, co przy planowaniu zamówienia na większy remont czy budowę może zamienić się w oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych na samych materiałach.
Mając do dyspozycji sklep stacjonarny, który prowadzi również sprzedaż chemii budowlanej w sklepie online, w szybki sposób sprawdzimy realny koszt zakupu takich materiałów, a wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu czy dzwonienia i rozmowy z doradcą klienta.

Styropian 20 cm — hurtownia styropianu

Termoizolacja domu to obowiązkowy punkt na liście każdego inwestora, który jest w trakcie budowy domu. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom termoizolacyjnym możemy zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem, co w przyszłości pozwoli lepiej zoptymalizować nasz budżet domowy. Wybór styropianu jako materiału stosowanego do ocieplenia to w wielu przypadkach bardzo dobry ruch, który pozwala szybko i skutecznie zabezpieczyć elewację budynku przed wychłodzeniem w okresie zimowym. W przypadku styropianu, mamy możliwość wyboru kilku rodzajów tego produktu. Mowa tu oczywiście o płytach EPS, XPS i PIR. W zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych mamy do dyspozycji różnego rodzaju płyty o grubości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Jednym z popularniejszych wyborów jest zakup styropianu od grubości 20 centymetrów, który w wielu wariantach zapewnia bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Tu należy jednak zaznaczyć, że grubość styropianu jest tylko jednym z elementów, który wpływa na jakość termoizolacji. Pod uwagę należy też brać jego gęstość i wagę jednego metra sześciennego. To wszystko wpływa na współczynnik przenikalności cieplnej Lambda. To właśnie ten parametr znajdziemy praktycznie na każdej paczce styropianu i dzięki temu możemy określić, czy lepszym rozwiązaniem będzie styropian 15 cm z Lambda 0,030, czy może styropian 20 cm z parametrem lambda 0,042.

Klej do wełny mineralnej i styropianu

Klej do wełny mineralnej czy styropianu to kolejny z najczęściej wyszukiwanych produktów, jeśli chodzi o materiały do termoizolacji. Tu do wyboru mamy klasyczne kleje w postaci sypkiej, które wymagają przygotowania przed użyciem oraz kleje poliuretanowe do styropianu i wełny mineralnej. Przykładem takiego kleju może być Ceresit CT 84, który jest jednoskładnikowym i niskoprężnym klejem poliuretanowym, doskonale sprawdzającym się w mocowaniu płyt styropianowych, gdzie wymagany jest system ETICS. Klej poliuretanowy Ceresit CT 84 z powodzeniem jest stosowany do mocowania płyt EPS, XPS oraz wełny mineralnej na takich podłożach jak beton komórkowy, płyta gipsowo-kartonowa, beton, cegła, szkło, płyta OSB czy drewno. Dzięki temu wybierając jeden klej, mamy pewność jego działania na różnego rodzaju podłożach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o materiałach budowlanych, sprawdź ofertę firmy Nowa-System ze Szczecina oraz porady dostępne na blogu.