Rector

Vinotti meble

Firma Rector Lesage działa na rynku francuskim od ponad 60 i jest liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce firma obecna jest na rynku od 2003 r.
Korzenie Rector Lesage sięgają roku 1897, kiedy to została uruchomiona produkcja pokryć dachowych w Mulhouse, pod patronatem Fundacji Oscara Lesage.
Rodzinny interes z siedzibą główną w Mulhouse w 1953 roku przekształca się w spółkę Rector S.A. uruchamiając przy tym pierwszy we Francji zakład produkujący belki z betonu sprężonego.

Rector jest synonimem stałego dążenia do doskonałości i właśnie dzięki takiej filozofii Rector stał się głównym graczem na rynku w produkcji prefabrykowanych elementów betonowych. Do dnia dzisiejszego ponad 7 mln ludzi stąpa po stropach Rector.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Rector stał się liderem mającym 25% udział w rynku francuskim, przez lata wyspecjalizował się w produkcji stropów gęstożebrowych, belek, podwalin, ścian, ekranów akustycznych, cały czas starając się przewidywać potrzeby rynku. Grupa Rector Lesage działa na rynku francuskim od ponad 60 lat, na którym jest liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego.

System RECTOLIGHT jest alternatywą wobec standardowego stropu z wykorzystaniem pustaka betonowego. W jego skład wchodzą sprężone belki stropowe RS oraz ultralekkie wypełnienie między belkowe wykonane z wytrzymałego drewna prasowanego(łatwość w cięciu i wykonywaniu otworów). Znajduje zastosowanie w nowych budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz przy wymianach stropów w starych kamienicach. RECTOLIGHT dwukrotnie przyśpiesza montaż i redukuje koszty transportu (jedna paleta wypełnienia wystarcza na wykonanie nawet do 90 m2 stropu). Uzyskiwane rozpiętości w systemie RECTOLIGHT wahają się między 1,8 m do przeszło 8,0 m.

Rector
Rector

Więcej: www.rector.pl